• Bądź blisko najswieższych informacji

Jak wygląda praca opiekunki w Anglii?

Jak wygląda praca opiekunki w Anglii?

Praca za granicą to przede wszystkim szansa na lepszy niż w Polsce zarobek, na poznanie nowych ludzi i miejsc, zwiedzanie świata, szlifowanie języka, nowe doświadczenia... Opieka nad osobami starszymi natomiast to przede wszystkim zajęcie odpowiedzialne, niekiedy trudne, ale i niezwykle satysfakcjonujące. Polska opiekunka w Anglii jest dziś cenionym pracownikiem, a ona sama jest zazwyczaj zadowolona ze swojego zawodowego wyboru…

Możliwość takiego legalnego zarobku docenia coraz więcej Polek, wyjeżdżając na kilka tygodni lub miesięcy do Anglii i pracując tam w charakterze opiekunki seniora. Panie traktują zwykle te wyjazdy jako swego rodzaju odskocznię od swojego życia zawodowego w kraju. Jadą, zarabiają, zdobywają nowe kompetencje, zwiedzają i – co najważniejsze – czują się bezpiecznie, bo wszystko jest zgodne z prawem, a one mają przez cały czas pełne wsparcie koordynatora z ramienia Promedica24 – firmy pośredniczącej w zdobywaniu tego rodzaju pracy.

Kto poszukuje opiekunki za granicą?

Opiekunek osób starszych w Anglii poszukują rodziny, w których jest lub są seniorzy wymagający stałej obecności drugiej osoby. Czasami są to ludzie chorzy, zniedołężniali, a czasami po prostu tacy, którzy potrzebują towarzystwa lub kogoś do pomocy w domu przy podstawowych, codziennych czynnościach.

Kto jest najlepszym kandydatem do opieki nad osobami starszymi w Anglii?

Opieka nad seniorem to zajęcie dla ludzi troskliwych i empatycznych, potrafiących budować dobre relacje z innymi. Nie bez znaczenia są – rzecz jasna – także inne umiejętności, jednakże warunkiem koniecznym nie jest, czy raczej nie musi być, na przykład dyplom pielęgniarki. Wystarczy umieć opiekować się starszą osobą – w taki sam sposób, w jaki opiekuje się swoją babcią. Tego rodzaju „rodzinne doświadczenie” to w tym przypadku świetne referencje. Potrzebna jest natomiast zazwyczaj dobra znajomość języka angielskiego, ponieważ trzeba w miarę skutecznie porozumiewać się ze swoim podopiecznym lub jego rodziną.

Gdzie i na jak długo się wyjeżdża?

Oferty pracy pochodzą z różnych części Anglii i są codziennie aktualizowane na stronach Promedica24. Jeżeli komuś zależy na wyjeździe do jakiegoś konkretnego miasta, trzeba po prostu je regularnie śledzić i poczekać na tę właściwą propozycję. Poza tym, że oferty są z różnych regionów, obejmują one również różne terminy i czas zatrudnienia. Długość kontraktów jest zwykle dość elastyczna, ponieważ podlega negocjacjom. Zdarzają się wyjazdy dwutygodniowe, a nawet kilkumiesięczne. Wiele zależy od indywidualnych ustaleń i – oczywiście – preferencji opiekunki oraz jej podopiecznego. Niektórzy wyjeżdżają do pracy raz, ale na dłużej, inni wolą pracować za granicą w „systemie sezonowym” i podejmować pracę opiekunki w Anglii na przykład w każde wakacje.

Jak wygląda organizacja takiego wyjazdu i formalności związane z pracą?

Wyjazdy do Anglii i wszystkie formalności związane z pracą opiekunki w UK załatwia Promedica24. Cały proces jest dość błyskawiczny, ponieważ już w zaledwie kilka dni od podpisania kontraktu opiekunka rozpoczyna pracę na miejscu. Kwestie jej przejazdu, zakwaterowania, wyżywienia załatwia koordynator z ramienia Promedica24, który kompleksowo organizuje opiekunce cały pobyt w Anglii i stanowi dla niej podczas tego pobytu wsparcie w różnych obszarach, będąc dostępnym poprzez całodobową infolinię telefoniczną. W przypadku ofert pracy pochodzących z Wielkiej Brytanii, preferowane jest posiadanie własnej działalności gospodarczej, w której założeniu Promedica24 oczywiście również opiekunkom pomaga. Przed samym wyjazdem organizowane są ponadto kursy opiekuńcze, z których osoby chętne mogą nieodpłatnie skorzystać.

Jak wysokie jest wynagrodzenie opiekunki w Anglii?

Wysokość wynagrodzenia negocjowana jest indywidualnie z każdym zleceniodawcą, ponieważ zależy ona w dużej mierze od zakresu obowiązków opiekunki. Z drugiej strony kwoty różnią się także w zależności od kompetencji danej opiekunki oraz jej znajomości języka obcego. Zawsze stawki są jednak o wiele wyższe niż za tę samą pracę w Polsce, dlatego wyjazdy do Anglii cieszą się tak dużym powodzeniem.

Jak zdobyć taką pracę?

Aby zostać opiekunką starszej osoby w Anglii, najlepiej zgłosić się do Promedica24. Można zadzwonić lub po prostu wypełnić formularz na stronie internetowej. Rekrutacja jest dość szybka, choć kilkuetapowa. Najpierw rozmowa telefoniczna i wstępne zakwalifikowanie kandydatek, potem osobiste spotkanie opiekunki z rekruterem, a na końcu załatwienie wszystkich spraw formalnych i… wyjazd do Anglii.

 

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz