• Bądź blisko najswieższych informacji

Jak ukryć zaczerwienioną twarz pod makijażem?

Jak ukryć zaczerwienioną twarz pod makijażem?

Zaczerwieniona twarz, wynikająca przede wszystkim ze skłonności cery do nadwrażliwości czy reakcji alergicznych, to bardzo duży problem, z którym boryka się wiele kobiet. Bardzo ciężko jest nie tylko pielęgnować taki rodzaj skóry, by ograniczyć jego tendencje do podrażnień i zaczerwienień, ale też skutecznie ukrywać powstałe niedoskonałości pod makijażem. Tradycyjne podkłady okazują się bardzo często zbyt ciężkie i drażniące dla wrażliwej skóry skłonnej do podrażnień, dlatego dermatolodzy coraz częściej polecają  “wrażliwcom” stosowanie innego innego produktu, a mianowicie kremu CC. Na czym polega w tym przypadku wyższość kremu CC nad podkładem czy nawet kremem BB? Podpowiadamy, dlaczego warto go stosować!

Zaczerwienienie twarzy na policzkach i wokół nosa

Typową dolegliwością dla osób zmagających się na co dzień ze skórą wrażliwą, naczynkową lub alergiczną są utrzymujące się zaczerwienienia na twarzy przede wszystkim w okolicy nosa oraz policzków. Skóra w tym miejscu bardzo często ma również tendencje do przesuszania oraz łuszczenia się, w związku z czym nieodpowiednio dobrane kosmetyki do makijażu mogą spowodować, że sucha i zaczerwieniona skóra pod makijażem będzie jeszcze bardziej widoczna. Dlatego przy wyborze kosmetyku kryjącego nie możemy zapominać o tym, by zawierał on w sobie również pewne właściwości nawilżające, co w tym przypadku jest nam w stanie zagwarantować właśnie krem CC.

Krem do twarzy na zaczerwienienia - nieoceniony krem CC

Nie każda z nas wie, że krem CC to kosmetyk, który został stworzony specjalnie na potrzeby osób, które zmagają się na co dzień z problemami skóry wrażliwej, naczynkowej czy alergicznej. Poza doskonałymi właściwościami nawilżającymi oraz kryjącymi, produkt ten posiada jeszcze jedną ważną cechę - ma on swego rodzaju “leczniczy” wpływ na skórę i prowadzi nie tylko do ukrywania wybranych niedoskonałości, ale też ich skutecznej redukcji. Można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że krem CC pełni zarówno rolę makijażową, jak i pielęgnacyjną, dzięki czemu jest w stanie zastąpić stosowany do tej pory krem nawilżający, jak również podkład czy krem BB.

Krem na zaczerwienienia  - gdzie go szukać?

Na rynku kosmetycznym znacznie częściej możemy znaleźć kremy BB niż kremy CC - można powiedzieć, że te pierwsze są dziś wręcz produktami kultowymi, które można znaleźć w kosmetyce praktycznie każdej kobiety. Krem CC jest natomiast bardziej traktowany jako produkt “medyczny”, dlatego częściej znajdziemy go w ofercie marek, które zajmują się produkcją dermokosmetyków. Przykładem takiego produktu jest krem na zaczerwienioną twarz Mixa, który zyskał sobie szerokie grono zwolenniczek, bowiem skutecznie łagodzi i redukuje zaczerwienienia na skórze, a także prowadzi do systematycznego wyrównania kolorytu skóry.

Krem CC Mixa

Krem CC Mixa będzie idealnym produktem do codziennej pielęgnacji i makijażu dla tych osób, które pragną nie tylko ukryć zaczerwienienia na swojej twarzy, ale też sprawić, że będą one w mniejszym stopniu pojawiały się na ich skórze w przyszłości. Krem w swoim składzie posiada wyjątkowy kwiat arniki, a także łagodzący kompleks cold cream, który łagodzi wypieki, zmniejsza zaczerwienienia i sprawia, że w efekcie skóra staje się bardziej ujednolicona i promienna. Warto zaznaczyć, że formuła kremu CC od Mixy została opracowana w taki sposób, by minimalizować prawdopodobieństwo reakcji alergicznej, w związku z czym możemy mieć pewność, że produkt będzie nie tylko skuteczny, ale też bezpieczny dla naszej skóry.

Materiał zewnętrzny partnera

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz