• Bądź blisko najswieższych informacji

Praca z domu jest coraz bardziej popularna

Praca z domu jest coraz bardziej popularna

Praca w systemie home office, z wykorzystaniem możliwości Internetu staje się coraz bardziej popularna. I nic dziwnego. Internet jako medium zaczyna królować nad wszystkimi innymi, a w dodatku rozwija się ciągle, ciągle dochodzą coraz to nowe funkcje, które umożliwiają niektórym osobom pójście w takim kierunku, w jakim chcą iść. Teraz możemy prowadzić przez Internet bloga, który może być naszą pracą. Założyć kanał na YouTube. Zostać freelancerem – tworzyć teksty, grafiki i fotografie dla biznesu. 

Tak naprawdę wszystko zależy od nas i od tego, aby zdać sobie sprawę, że dzięki posiadaniu w domu komputera i Internetu, można wszystko. Można pracować w wybranym dla siebie rozkładzie godzin, w swoim własnym tempie, z dala od szaleńczego wyścigu w biurach. Wystarczy tylko to dobrze przemyśleć, na chłodno przekalkulować swoje możliwości i działać

Według amerykańskich naukowców osoby, które chociaż jeden dzień w tygodniu pracują zdalnie są znacznie wydajniejsi, a także są gotowi oddać swoje premię, aby od czasu do czasu móc z domu wykonywać swoje obowiązki. Dodatkowo to świetne rozwiązanie chociażby dla mam z małymi dziećmi, których, z powodu choroby, nie można posłać do przedszkola, a nie każdy od razu chce brać urlop. Ponadto jest to niezwykła oszczędność czasu – niektórzy z nas poświęcają do dwóch godzin na dojazd do miejsca pracy, kiedy w tym czasie mogliby już w domu wykonywać swoje codziennie obowiązki zlecone przez pracodawcę. 

Oczywiście nie w każdym zawodzie jest to możliwe, ale jeśli jest – warto z tego korzystać.

W tym momencie nawet swój sklep internetowy można poprowadzić z domu i nie trzeba mieć do tego magazynu ani biura. Wystarczy aktualizować bazę produktową i zbierać zamówienia, które następnie przesyła się do wykonawców wysyłek. Takie rozwiązanie nazywa się dropshipping. 

Zdalna praca ma wiele plusów, dlatego w miarę możliwości warto się na nią decydować. To wszystko kwestia naszych własnych chęci, a czasami odpowiedniej rozmowy ze swoim przełożonym i wszystko staje się możliwe. 

 

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz