• Bądź blisko najswieższych informacji

Jak odróżnić kaszel suchy od mokrego i w jaki sposób leczyć?

Jak odróżnić kaszel suchy od mokrego i w jaki sposób leczyć?

Odróżnienie kaszlu suchego od mokrego jest kluczowe, ponieważ jedynie w ten sposób można podjąć właściwe leczenie. Dlatego dobrze będzie poznać różnicę między tymi dwoma rodzajami.

Charakterystyka kaszlu suchego i mokrego

Kaszel suchy nazywany jest kaszlem bezproduktywnym. Pojawia się najczęściej na początku infekcji bądź jako objaw podrażnienia gardła, związany z występowaniem różnych czynników. Cechą charakterystyczną jest to, że przy kaszlu tym nie pojawia się żadna wydzielina. Pojawia się za to uczucie drapania w gardle. Kaszel suchy jest duszący i męczący, a jego objawy nasilają się zwłaszcza w nocy. Z kolei, kaszel mokry brzmi jakby bulgotanie, jest kaszlem produktywnym podczas którego pojawia się wydzielina. Kaszel ten jest mniej męczący. Można dzięki niemu pozbyć się wydzieliny z gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli, czy płuc. Najczęściej zwalcza się go przy użyciu preparatów wykrztuśnych i mukolitycznych, odpowiadających za zmniejszenie lepkości śluzu oraz za odkrztuszenie wydzieliny. Na mokry kaszel pomoże też syrop z cebuli. Kaszel suchy można zwalczać domowymi sposobami, przy użyciu mleka z miodem lub siemienia lnianego. Ważne jest również to, aby zadbać o właściwe nawilżenie powietrza w domu i ciągle się nawadniać.

Lek na kaszel suchy, który działa obwodowo

Przy zwalczaniu kaszlu suchego można zajrzeć na Levopront.pl, by dowiedzieć się więcej na temat leku jakim jest Levopront. Może być on stosowany u dzieci, jak i u dorosłych. Wykazuje działanie obwodowe, co oznacza, że odruch kaszlu hamowany jest dokładnie w drogach oddechowych. Nie działa więc na układ nerwowy, jak większość innych środków. Substancją czynną w tym preparacie jest Levodropropizyna, odpowiadająca za działanie obwodowe. Levopront można podawać po ukończeniu 25. miesiąca życia. Jego zalety są następujące: nie działa hamująco na układ oddechowy, nie wchodzi w interakcje z innymi lekami i nie zaburza oczyszczania śluzowo – rzęskowego w drogach oddechowych. Rekomendowany jest wobec tego jako lek o korzystnym profilu bezpieczeństwa.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz