• Bądź blisko najswieższych informacji

Organizacja bezpiecznych wakacji krok po kroku

Organizacja bezpiecznych wakacji krok po kroku

Choć dla wielu studentów sesja egzaminacyjna dopiero się zaczęła, zdecydowana większość ma ją już za sobą. Niemal każdy myśli przy tym o czasie odpoczynku spędzonym w gronie przyjaciół. Do wyjazdu warto jednak przygotować się nie mniej starannie niż do egzaminów. Wypada zatem zatroszczyć się nie tylko o krem do opalania, ale i o odpowiednią polisę zabezpieczającą nas przed poważnymi problemami.

Bezpieczny hotel i touroperator  Po trudach sesji egzaminacyjnej zrozumiałe wydaje się dążenie do tego, aby jak najszybciej wyrwać się z miasta i choćby na moment zapomnieć nie tylko o obowiązkach, ale i o codziennych zmartwieniach. Jeszcze przed wyjazdem wskazane jest jednak zaplanowanie czekającego nas wypoczynku, pozwoli to bowiem na eliminację ryzyka wystąpienia ewentualnych zagrożeń. Przed wyborem wycieczki lub hotelu zasadne jest przede wszystkim zapoznanie się z opiniami na jego temat, co roku bowiem mamy do czynienia z próbami oszustw. Najbardziej solidnym źródłem wiedzy na temat touroperatorów niezmiennie pozostaje Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych.

Zawsze warto też przeanalizować informacje, z którymi mamy do czynienia w bazach dłużników. Dobrze sprawdzającym się zabezpieczeniem jest także dokonywanie wpłat z wykorzystaniem karty kredytowej. Wzrosną wówczas nasze szanse na odzyskanie pieniędzy, jeśli opłacona przez nas usługa nie będzie zrealizowana oraz wówczas, gdy jej poziom okaże się zatrważająco niski. W takim przypadku w walce z hotelem i touroperatorem naszym sojusznikiem staje się bank.

Udane polskie wakacje  Jeśli troszczymy się o własne bezpieczeństwo, nie możemy zapomnieć o tych zagrożeniach, które wiążą się z naszym zdrowiem. Jeśli więc planujemy wakacje z kraju, dobrym pomysłem okazuje się polisa NNW. Ubezpieczenie takie jest coraz częściej wykorzystywane między innymi przez osoby regularnie uprawiające sport. Studenci często korzystają też z rozwiązań oferowanych przez uczelnie w ramach tak zwanych polis grupowych. Oczywiście, przed wyjazdem warto przeanalizować umowę i sprawdzić, jaką ochronę nam ona gwarantuje. Jeśli wakacje spędzamy w sposób aktywny, a jednocześnie dojdzie w tym czasie do wypadku, ubezpieczyciel może nam niekiedy odmówić wypłaty odszkodowania.

wybrzeże nad morzem bałtyckim ​Dotyczy to przede wszystkim akrobacji motorowych i motorowodnych, górskich spławów wodnych, wspinaczki, nurkowania oraz tak zwanych sportów o podwyższonym ryzyku. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem wydaje się zatroszczenie się o dodatkowe ubezpieczenie. Jeśli nie posiadamy jeszcze polisy, podczas jej wyboru zaleca się przeanalizowanie zakresu zdarzeń, od których mamy zostać ochronieni. Duże znaczenie ma też suma wypłacana nam w momencie, w którym dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Oczywiście, wiele osób kieruje się w takim przypadku przede wszystkim niską ceną. Niestety, niejednokrotnie okazuje się, że duża liczba wykluczeni w takich polisach utrudnia nam walkę o odszkodowanie, a nawet jego uzyskanie często nie jest wystarczające do pokrycia kosztów, które musimy ponieść walcząc o powrót do pełni zdrowia.

Bezpieczny wypoczynek za granicą  Sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana w momencie, w którym planujemy wypoczynek za granicą. W takim przypadku podstawowe zabezpieczenie stanowi karta EKUZ. Oczywiście, również ona ma ograniczenia. Pierwsze wiąże się z zakresem jej działania, ten bowiem obejmuje teren UE, Szwajcarii, Norwegii, Islandii i Lichtensteinu. Nie można też zapominać też o tym, że choć gwarantuje ona darmowe świadczenia, są one taki tylko w takim stopniu, jaki obowiązuje w danym kraju. Warto mieć tego świadomość, już choćby bowiem we Francji pacjent niejednokrotnie opłaca z własnej kieszeni nawet 20 procent kosztów leczenia. EKUZ nie opłaca też akcji ratunkowych i poszukiwawczych prowadzonych w górach.

Jeśli zatem wybieramy się na wakacje za granicę, musimy mieć świadomość tego, że posiadanie dodatkowego ubezpieczenia staje się koniecznością. Jeśli szukamy ofert atrakcyjnych cenowo, najczęściej w centrum naszego zainteresowania pojawiają się polisy grupowe, niestety często nie dają nam one optymalnego zabezpieczenia. Warto zatem zastanowić się nad polisą OC, pozwala ona bowiem na obciążenie ubezpieczyciela kosztami ewentualnych roszczeń, jeśli wyrządzimy komuś szkodę podczas wakacji. Ciekawą opcją jest też ubezpieczenie zapewniające ochronę naszego bagażu. Same polisy podróżne nie należą do rozwiązań drogich, a ich zakup coraz częściej staje się możliwy także za pośrednictwem Internetu. Co więcej, jeśli wybieramy się na wakacje z przyjaciółmi, wszyscy mogą być ubezpieczeni z wykorzystaniem jednej polisy.

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz