• Bądź blisko najswieższych informacji

Jak działa klucz przekładniowy?

Jak działa klucz przekładniowy?

Klucz przekładniowy służy do odkręcania lub dokręcania nakrętek podczas pracy z kołami samochodowymi. To narzędzie jest używane nie tylko podczas montażu lub demontażu kół, ale także podczas naprawy innych części samochodowych.

Klucz przekładniowy: w jakich sytuacjach się sprawdzi

Sam klucz przekładniowy wygląda jak pręt z główkami o różnych rozmiarach. Wielkość główki uzależniona jest od wymiarów mocowań pojazdu. Klucze mogą mieć różne pręty: proste, krzyżowe lub w kształcie litery L. Dostępne są również obrotowe klucze cylindryczne. Do naprawy samochodów potrzebne są klucze o rozmiarach główki: 17,19 i 22 mm. Wykonane są ze stali. Klucze są dostępne w różnych konfiguracjach. Klucz prosty wykonany jest w formie sześciokątnego łba na prostej rurce. Na drugim końcu narzędzia może znajdować się pręt do podważania. Używany podczas pracy z kołami samochodowymi. Klucz w kształcie litery L. To narzędzie jest zakrzywione prawie 90 stopni. Jest dość popularny, ale służy głównie do odkręcania mocowań do kół samochodowych, które mają zgrabne łby śrub, niezardzewiałe ani niekwaśne od soli. Dzieje się tak, ponieważ niewspółosiowość siły przyłożonej do elementu złącznego z czasem złamie element złączny. Zwłaszcza jeśli musisz przekręcić lub odkręcić śrubę stopą, lub młotkiem. Klucz w kształcie litery L jest odpowiedni tylko w ekstremalnych przypadkach - jeśli musisz zmienić koła na drodze. Profesjonalną i codzienną pracę wykonujemy innymi narzędziami. Teleskopowy klucz. Dostępny z elementem ślizgowym do zwiększonych obciążeń. Jest również bardziej odpowiedni w skrajnych przypadkach, w których inne narzędzia nie mogą pomóc. Klucz przekładniowy znajdziesz w ofercie sklepu https://dynamometryczne.pl

klucz przekładniowy

Klucz przekładniowy do kół samochodów ciężarowych

Klucz do ciężkich opon wytwarzany jest metodą odlewania lub kucia maszynowego. Służy do naprawy kół dużych pojazdów. Na przykład do samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn rolniczych. Zwykle ma dwie głowy. Jest produkowany z dwoma przelotowymi otworami na uchwyt, co umożliwia przewijanie go wzdłuż osi. Wymaga wytrzymałości, dokładności. Klucz krzyżowy nie psuje mocowań koła, ponieważ prowadzi pracę wzdłuż osi. Wygodne jest z nim odkręcenie głębokich nakrętek skrzyni biegów i podwozia. Kupując go, musisz monitorować odchylenie wielkości. Taki klucz służy do naprawy SUV-ów i małych minibusów, w których mocowania kół nie przekraczają 24 mm. Klucz ze wzmacniaczem momentu obrotowego ułatwia proces naprawy kół w samochodach ciężarowych, znacznie zmniejszając wysiłek i oszczędzając czas. Moment obrotowy takiego narzędzia wynosi 3800 Nm. Najprostszy klucz do kół nie posiada dźwigni zwiększającej moment obrotowy. Dlatego jest zwykle używany tam, gdzie nie jest potrzebna specjalna siła - na przykład do odłączania i zakładania świec zapłonowych. Narzędzie w kształcie litery L ma zakrzywiony uchwyt, dzięki czemu przyłożone obciążenie jest nierównomierne. Ze względu na krótki uchwyt narzędzia niemożliwe jest zwiększenie obciążenia nakrętek i śrub. Najwygodniejszym kluczem do kół jest klucz krzyżowy. Pozwala na równomierne odkręcanie i dokręcanie łączników, przy dużym wysiłku. Dzięki swojej konstrukcji jest uniwersalny. Dzięki zdejmowanym głowicom możesz pracować z różnymi rozmiarami łączników, a za pomocą kwadratu łączącego możesz dodać dodatkową zdejmowaną głowicę. W sklepach znajdziesz też narzędzie z głowicą obrotową, za pomocą którego można regulować pochylenie rękojeści narzędzie z 8 profilami i można pracować z różnymi rozmiarami łączników. Jednocześnie duże głowice utrudniają dostęp do niektórych części. Narzędzie z dwustronnymi zdejmowanymi głowicami jest bardzo łatwe w użyciu, ponieważ można je obracać tylko o 30 stopni, co umożliwia pracę w ciasnych przestrzeniach. Ta różnorodność kluczy do kół pozwala wybrać najbardziej odpowiedni.

Przy wyborze klucza do kół należy wziąć pod uwagę następujące parametry: Wielkość trzpienia, głowy. Musi być dokładny, bez poślizgów i odchyleń Materiał, z którego wykonany jest klucz, powinien być solidny i trwały, a tym samym niezawodny i odporny na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia. Nie musisz kupować najdroższego klucza. Zdecydowanie ważniejsza jest jego funkcjonalność i to, z jakiego wykonany jest materiału, co jest kluczowym parametrem, jeśli chodzi o wytrzymałość narzędzia.

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz