• Bądź blisko najswieższych informacji

Wiosenna odmiana szafy. W którym kolorze będzie Ci najładniej?

Wiosenna odmiana szafy. W którym kolorze będzie Ci najładniej?

Strój powinien podkreślać urodę, a nie nad nią dominować. Jedną z podstaw ubrań idealnie dopasowanych do urody jest przeprowadzenie analizy kolorystycznej. Sprawdź, w jakich barwach będzie Ci najlepiej.

Czym jest analiza kolorystyczna i dlaczego warto ją przeprowadzić?

Jeżeli często zadajesz sobie pytanie: „w jakim kolorze będzie mi najładniej”, ale nie znalazłaś jeszcze na nie odpowiedzi, to zdecyduj się na analizę kolorystyczną swojej urody. Możesz powierzyć ją specjalistce, ale równie dobrze możesz ją przeprowadzić w domowym zaciszu. Spójrz świeżym okiem na swoją urodę albo poproś o pomoc przyjaciółkę lub inną bliską Ci osobę. Z taką wiedzą znacznie łatwiej będzie Ci znaleźć swój styl na wiosnę i zbudować wiosenną szafę kapsułową.

Sekretem dobrze dobranego koloru ubrań jest uwydatnienie dzięki nim własnej urody, a nie postawienie na pierwszym miejscu nowej sukienki na wiosnę czy wymarzonej wiosennej parki w odcieniu khaki. (Zastanawiasz się, jaki to kolor khaki? Dowiesz się tutaj: https://answear.com/blog/kolor-khaki-dla-kogo-bedzie-najlepszy/33275/).

Generalny podział kolorystyczny jest zgodny z tonacją pór roku (wiosna, lato, jesień, zima) i opatrzony dodatkowymi cechami. Wspomniane atrybuty to: temperatura (odcień chłodny lub ciepły), intensywność (jasna albo ciemna) oraz chromatyczność barwy (czysta bądź zgaszona). Uważnie przypatrz się swojej urodzie, skorzystaj z próbników kolorów i narzędzi internetowych, które pomogą określić Twój typ kolorystyczny np. na podstawie zdjęcia i zacznij rewolucję w swojej wiosennej garderobie!

Wiosenne stylizacje zgodne z typem Twojej urody

Wiosna to typ kolorystyczny ciepłej blondynki lub jasnej szatynki o niebieskich bądź zielonych oczach w ciemnej oprawie. Odpowiednimi barwami wiosen są m.in. pastelowe, a także ciepła czerwień i soczysta zieleń. Zatem beżowy sweterek i zielone jeansy to strzał w dziesiątkę!

Lato charakteryzuje panie o porcelanowej cerze i blond lub jasnobrązowych włosach w chłodnym odcieniu. Oczy kobiet o tym typie kolorystycznym mogą być szare, zielone albo niebieskie. Najlepsze kolory to: chłodne odcienie błękitu, szarości, różu czy fioletu. Na cenzurowanym są za to wszelkie odcienie wyrazistego brązu w typie rudego. Styl baletnicy, tzn. pastelowe sweterki, baleriny i spódnice z tiulu, został chyba dla nich stworzony.

Jesień określa kobiety o ciepłej cerze ozdobionej piegami. Idealne barwy to te, które cechują polską złotą jesień. Brązowy, złoty, żółty, pomarańczowy i głęboka czerwień są wprost wymarzone dla takich kobiet. Zwiewna sukienka z wiskozowego materiału w miodowym odcieniu żółtego może być głównym elementem nowego zestawu na wiosnę.

Zima to typ Królewny Śnieżki ‒ jasna cera kontrastuje z ciemnymi oczami i włosami, ale w chłodnym odcieniu. Takie panie najpiękniej wyglądają w intensywnych kolorach, np. w turkusie, krwistej czerwieni, ciepłych brązach i żółtym. Wprost stworzony dla takich pań jest wyrazisty styl pin up girl. Czerwona sukienka w wisienki i buty bez placów ‒ świetny efekt murowany!

Artykuł partnera

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz