• Bądź blisko najswieższych informacji

Nowoczesny piec - jak go wybrać?

Nowoczesny piec - jak go wybrać?

Ogrzewanie domu to niezwykle istotna kwestia, niezależnie od etapu budowy czy remontu budynku. Od ogrzewania zależy komfort mieszkańców, wysokość opłat, a także w dużej mierze estetyka domu - szczególnie gdy decydujemy się na piec widoczny we wnętrzu. Na szczęście nowoczesne piece są zaprojektowane tak, by godzić wszystkie te kwestie. Co więcej, do łask wracają także piecyki tworzące we wnętrzu przytulny, wspaniały klimat. Co warto wiedzieć, wybierając piec do domu?

Czym powinien charakteryzować się piec?

Wygoda użytkowania

Nowoczesne piece charakteryzuje wygoda użytkowania. Oznacza to, że często wystarczy uzupełnić opał w podajniku nawet raz na kilka dni. Kocioł, którego nie trzeba obsługiwać codziennie jest bardzo wygodną formą ogrzewania budynku, niestety, decydując się na niego, musimy liczyć się ze sporym wydatkiem.

Oszczędność

W tej kwestii zdecydowanie przodują piece z regulacją tempa spalania. Pogoda się zmienia, nie w każdym momencie niezbędna jest praca z całą mocą. Piec, który oszczędza paliwo to także spory wydatek, jednak ta inwestycja szybko się zwraca.

Bezpieczeństwo

Piec powinien oczywiście posiadać wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, podobnie jak komin. Należy wziąć pod uwagę nie tylko zagrożenie pożarowe, ale także zadymienie. Nowoczesne piece sprawdzonych producentów są całkowicie bezpieczne.

Estetyka

Ta kwestia dotyczy głównie pieców, które widać we wnętrzu domu, choć może dotykać również widocznego na elewacji komina. Nowoczesne systemy kominowe oferują szerokie możliwości dostosowania wizualnego, a jeśli chodzi o kominek do salonu, warto zapoznać się z piecykami z zamkniętą komorą spalania. To rozwiązanie niezwykle nowoczesne, estetyczne i bezpieczne.

Piec z zamkniętą komorą spalania

Te piękne, estetyczne piecyki sprawdzają się zarówno w domach jednorodzinnych jak i w mieszkaniach. Ich cechę charakterystyczną stanowią szczelnie, hermetycznie zamykane drzwiczki, które zwiększają efektywność spalania, zapobiegają dymieniu, a także tworzą wyjątkową możliwość obserwowania płonącego ognia bez zagrożenia czy towarzyszącego zapachu.

nowoczesny piec

Czym charakteryzuje się taki piec?

  • nie zużywa tlenu z pomieszczenia,
  • nie pobiera wytwarzanego przez siebie ciepła,
  • ogrzewa niezwykle efektywnie,
  • podnosi jakość spalania paliw,
  • powietrza, które oczyszcza szybę i podtrzymuje spalanie jest doprowadzane z zewnątrz,
  • zapewnia wysoki komfort użytkownikom.

Piecyk z zamkniętą komorą spalania bardzo skutecznie ogrzewa pomieszczenia - ma jednak jeszcze jedną zaletę, Dzięki nowoczesnemu designowi nie tylko nie przeszkadza, ale wręcz pomaga stworzyć unikatowy klimat i urządzić wnętrze.

Wnętrze z duszą

Piec z zamkniętą komorą spalania pozwala cieszyć się niezwykłym, domowym urokiem płonącego w kominku ognia, a jednocześnie nie martwić o wyskakujące z paleniska iskry czy zapach dymu w pomieszczeniu. Nowoczesny, gustowny design tych piecyków sprawia, że idealnie dopełniają urok wnętrza. Ich prostota i przy tym niebanalny wygląd świetnie sprawdzają się w nowoczesnych mieszkaniach i domach,

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz