• Bądź blisko najswieższych informacji

Najpopularniejsze atrakcje na Sri Lance

Najpopularniejsze atrakcje na Sri Lance

Sri Lanka to kraj w Azji Południowej, o którym śmiało można powiedzieć, że podbił serca turystów z całego świata. Także polscy miłośnicy egzotycznych podróży coraz chętniej wybierają właśnie Sri Lankę. Dlaczego?

 

Na Sri Lance nie sposób się nudzić. Kochasz plażowanie? Znajdziesz tu idealne warunki, wybrzeże pokryte jest bajecznymi plażami o idealnie białym piasku. Uwielbiasz sporty wodne i kąpiele? Ocean Indyjski u wybrzeży Sri Lanki jest do nich wprost stworzony. Wolisz zwiedzać? Atrakcji nie zabraknie. Dodajmy do tego bogatą bazę noclegową i bujną, różnorodną przyrodę, a otrzymamy przepis na idealne miejsce do spędzenia wakacji.„– tak do wyjazdu na Sri Lankę zachęca specjalista zajmujący się Azją Południową w serwisie http://phontour.pl/a/kukv,praktyczny-poradnik-co-warto-wiedziec-przed-wyjazdem-sri-lanki.

 

Co warto zobaczyć i czego doświadczyć podczas pobytu na Sri Lance?

 

Plantacje herbaty to jedna z największych atrakcji Sri Lanki. Jest ich tu dużo, a herbata cejlońska uchodzi za wyjątkowo smaczną, jest jednym z najważniejszych towarów eksportowych tego kraju. Najciekawsze plantacje można zwiedzać w górskiej okolicy w pobliżu miasteczka Haputale. Mało kto wie, że to właśnie tutaj miała swój początek firma Lipton, która dziś jest jednym z najbardziej znanych producentów herbaty na świecie.

 

Ruiny Anuradhapury to jedno z najpopularniejszych miejsc na Sri Lance. Jest to dawna stolica tego kraju, miasto przez lata uznawano za zaginione, odkryła je dopiero dziewiętnastowieczna wyprawa – dotarcie do ruin obrośniętych gęstą dżunglą nie było łatwe. Dziś teren wokół ruin został ucywilizowany, jednak i tak warto zanurzyć się tu w klimat starożytnego państwa azjatyckiego. Warto nie ograniczać się do głównych punktów, gdzie podjeżdżają autokary wypełnione turystami. Jeśli na zwiedzanie zarezerwujemy cały dzień, mamy szansę na niespieszne snucie się tajemniczymi zaułkami i podziwianie niezwykłego styku starożytnej cywilizacji i kultury, które przez wieki trwały tu w symbiozie.

 

Park Narodowy Udawalawe to jeden z jedenastu parków narodowych na Sri Lance. W ten sposób kraj ten chroni swoją przyrodę, która jest jego najważniejszym dziedzictwem narodowym. Każdy z parków zasługuje na uwagę, szczególnie że w wielu z nich organizowane są safari, będące okazją do zobaczenia z bliska wspaniałych egzotycznych zwierząt, jakich na Sri Lance nie brakuje. W parku Udawalawe mamy niepowtarzalną okazję zobaczyć liczne okazy słoni indyjskich. Te piękne zwierzęta nie boją się turystów i z ciekawością przyglądają się przybyszom, dając okazję do zrobienia wielu wspaniałych zdjęć. W parku narodowym można też podziwiać niebezpieczne i piękne krokodyle błotne, między drzewami przemykają szakale, a na gałęziach bujają się urocze makaki. To doskonała okazja, by poobcować z egzotyczną przyrodą Sri Lanki.

 

Dżafna to miasteczko, które warto odwiedzić, zanim dotrą tu tumy turystów. Na razie znajduje się nieco poza głównymi szlakami – wciąż wiele osób odwiedzających Sri lankę nastawia się raczej na plażowanie i leniwy wypoczynek niż na zwiedzanie. Miasteczko to położone jest na północy wyspy Cejlon. Klimat jest tam wyraźnie indyjski, a w pobliżu znajduje się złota świątynia Nallur Kandaswamy Kovil - jedna z najważniejszych dla wyznawców hinduizmu na Sri Lance. Ogromne wrażenie robią dwie złote bramy, które prowadzą do świątyni.

 

Pływanie z płetwalami błękitnymi i żółwiami morskimi to niezwykłe doświadczenie. Najlepszy czas na spróbowanie tej atrakcji przypada na okres od lutego do kwietnia. Nurkowanie w towarzystwie tych ogromnych zwierząt to coś, czego naprawdę warto spróbować. Zresztą sama rafa koralowa warta jest tego, żeby zanurzyć się w oceanie.

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz