• Bądź blisko najswieższych informacji

To się studiuje we Wrocławiu, czyli najpopularniejsze kierunki studiów

To się studiuje we Wrocławiu, czyli najpopularniejsze kierunki studiów

Filologia angielska, psychologia i marketing to najchętniej wybierane kierunki studiów przez absolwentów szkół średnich. Wśród osób ubiegających się o przyjęcie na wrocławskie uczelnie dużą popularnością cieszą się również prawo czy finanse i rachunkowość.

Angielski w biznesie

Filologia angielska już od kilku lat plasuje się w czołówce najchętniej wybieranych we Wrocławiu kierunków studiów. To dobry wybór dla tych, którzy chcieliby rozwijać swoje kompetencje lingwistyczne a także dokładnie poznać historię i kulturę anglojęzycznych krajów. Absolwent filologii polskiej niekoniecznie musi zostać nauczycielem. Ukończenie kierunku język angielski w biznesie, stwarza możliwość pracy w międzynarodowej firmie -  osoba, która potrafi płynnie porozumieć się z kontrahentami będzie bardzo cenionym pracownikiem.

Międzynarodowe przedsiębiorstwa chętnie zapraszają do współpracy studentów translatoryki. Profesjonalni tłumacze są szczególnie potrzebni na poziomie kontaktów politycznych, integracji europejskiej oraz stosunków gospodarczo-handlowych. Angliści opuszczający mury Wyższej Szkoły Bankowej, posiadają umiejętności językowe w zakresie angielskiego, co najmniej na poziomie C1, według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Menedżer po psychologii

Psychologia to dziedzina wiedzy, która pasjonuje wiele młodych osób. Studia psychologiczne pozwalają dogłębnie zapoznać się motywacjami, emocjami, uczuciami oraz zrachowaniami ludzi w różnych sytuacjach życiowych, a następnie znaleźć odpowiednie reguły i prawa, które będą wspólne dla wszystkich. Studenci, podczas nauki zapoznają się z całą gamą podejść i interpretacji jednego zagadnienia. W zależności od obrania konkretnego kierunku psychologicznego, mogą dojść do różnych wniosków podczas analizy określonego problemu.

Skuteczne motywowanie pracowników, umiejętność efektywnego prowadzenia negocjacji oraz budowanie zespołu to biznesowe aspekty psychologii, które, odpowiednio wdrożone, mogą przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności firmy na rynku. Stąd właśnie wynika duża popularność psychologii w zarządzaniu, wśród najchętniej wybieranych przez wrocławian kierunków studiów. Wszechstronna wiedza dotycząca ludzkich zachowań i ich roli w zarządzaniu, jest bardzo przydatna na stanowiskach menadżerskich, a także wśród specjalistów ds. rekrutacji, komunikacji czy HR.

Znawca mediów społecznościowych

Jednym z najchętniej wybieranych  kierunków studiów przez absolwentów wrocławskich szkół jest marketing. To studia dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności analityczne i zdolność kreatywnego myślenia. Studenci marketingu, zgłębiają wiedzę także z obszarów innych dziedzin: psychologię, socjologię, ekonomię czy statystykę. Po zakończeniu edukacji, z powodzeniem mogą zajmować się kreowaniem kampanii marketingowych, decydować o rozwoju marki czy tworzyć kampanie reklamowe.

Popularną opcją przy wyborze studiów jest marketing i social media. Absolwenci tego kierunku posiadają interdyscyplinarną wiedzę na temat badań rynku, projektowania cech produktów, komunikacji z rynkiem czy reklamy. Będą odpowiednio przygotowani do ubiegania się o stanowiska, takie jak: specjalista ds. marketingu i promocji, rzecznik prasowy, specjalista ds. PR czy menedżer marketingu.

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu oferuje nie tylko najpopularniejsze kierunki studiów wśród młodych ludzi. Na dostępnej pod linkiem stronie: http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci, można znaleźć dużo interesujących specjalności, których absolwenci zyskają z pewnością w oczach przyszłych pracodawców.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz