• Bądź blisko najswieższych informacji

Stwórz własne kino domowe!

Stwórz własne kino domowe!

Jak stworzyć własne kino domowe? Dzięki innowacyjnym sprzętom, w których wykorzystywana jest najnowsza technologia, możemy poczuć się we własnym domu, jak w kinie. Instalacja sprzętów audio i dbałość o jak najwyższą jakość dźwięku to podstawowe kwestie w aranżowaniu pomieszczenia na mini salę kinową. Musimy pomyśleć o wyposażeniu, tj. odpowiednio dużym telewizorze, wysokiej klasy zestawie kina domowego oraz meblach.

Sprzęt audio - zestaw kina domowego

Powinniśmy uważać na „marketowe” zestawy kina domowego, które na pewno nie spełnią oczekiwań wymagających audiofili i melomanów. Dobrze wydać większe pieniądze na sprzęt, ale cieszyć się nim przez długie lata. W tym przypadku cena równa się jakość.

Kino domowe - Nautilus

Sala kinowa w Twoim domu

Kto nie marzy o klimatycznym pomieszczeniu z przyciemnionymi światłami, przytulnym fotelem lub kanapą, z najlepszą akustyką pozwalającą usłyszeć dokładnie każdy dźwięk? W dzisiejszych czasach łatwo jest odtworzyć atmosferę kinową w swoim domu.

Najlepszym pomysłem jest urządzenie mini kina domowego w piwnicy lub na strychu. Światło dzienne nie powinno przeszkadzać w zaaranżowaniu przestrzeni, najlepiej żeby pomieszczenie było pozbawione okien. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, możemy przyciemnić okna odpowiednio grubymi i ciemnymi zasłonami lub roletami. Warto zaplanować przestrzeń już na etapie projektowania domu, ponieważ wtedy stworzymy jak najlepsze warunki dla mini kina.

Szafka RTV

Powinniśmy zaopatrzyć się w stolik lub szafkę pod telewizor, dzięki którym nasze urządzenie zaprezentuje się „w jak najlepszym świetle”. Będzie to jedyny mebel (oprócz foteli lub kanapy), dlatego warto, aby razem ze sprzętami RTV dopełniał on wystrój wnętrza. Ważne też, aby szafka RTV miała półki na płyty CD i DVD, które będzie można wyeksponować jako element dekoracji.

Panele akustyczne i oświetlenie LED

Najważniejszym wyznacznikiem kina domowego jest system nagłośnienia, który zależny jest od: akustyki, okablowania oraz sprzętu. Aby zadbać o jak najlepszą akustykę powinniśmy zamontować w pomieszczeniu urządzenia/przedmioty, które przyczynią się do zniwelowania pogłosu. Mogą to być specjalne materiały, takie jak panele akustyczne, albo zasłony, dywany, itp.

Druga sprawa to okablowanie. Wszystkie przejścia i kable można zasłonić maskownicami. Ciekawym pomysłem jest też listwa LED. Zasłoni ona nieestetyczne kable i dodatkowo wzbogaci wnętrze o dodatkowe światło i nada mu niebanalnego charakteru.

Multiroom

Jeśli posiadamy w domu więcej niż jeden telewizor możemy skorzystać z usługi Multiroom. Dzięki jej zainstalowaniu, nie musimy ograniczać się do oglądania jednego filmu na wszystkich monitorach w domu. Każdy domownik może cieszyć się swoim programem kiedy tylko zechce! Instalacjami typu Multiroom profesjonalnie zajmuje się firma Nautilus. Zobacz więcej na instalacje.nautilus.net.pl

 

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz