• Bądź blisko najswieższych informacji

Pielęgnacja skóry twarzy

Pielęgnacja skóry twarzy

Trzeba o siebie dbać. Wszystkie media bombardują nas informacjami o zdrowym odżywianiu, regularnym uprawianiu sportu, walce z nałogami, przeprowadzaniu badań okresowych, itp. Nie da się tego przeoczyć. To wszystko jest ważne, nawet bardzo ważne. Jednak trzeba również pielęgnować się od zewnątrz. Najbardziej narażona jest skóra twarzy i na niej się skupmy.

Zawsze jakiś problem

W przyrodzie występują posiadaczki nieskazitelnej cery, naprawdę historia zna takie przypadki, ale są niezwykle rzadkie, niestety. Zwykłe śmiertelniczki muszą borykać się z różnorakimi, mniej lub bardziej poważnymi, problemami.

Zacznijmy od tego, co już pewnie wiesz: istnieje kilka typów cery: wrażliwa, sucha, normalna, mieszana, tłusta - to te podstawowe. Dodatkowo pojawia się skóra trądzikowa, naczynkowa, skłonna do podrażnień. Zanim wybierzesz jakikolwiek kosmetyk musisz wiedzieć, jaka jest twoja twarz, bo źle dobrany produkt nie tylko nie przyniesie pożytku, lecz także może wyrządzić szkody.

Zestaw obowiązkowy

Pomińmy kwestię makijażu i skupmy się na kwestii pielęgnacji przed i po nim.

Od początku: zapomnij o myciu twarzy zwykłym mydłem, jeśli bardzo lubisz tę formę, bez problemu znajdziesz kostki przeznaczone specjalnie do tego celu. Najpopularniejsze są żele, peelingi i pianki.

Dalej warto pomyśleć o toniku lub płynie micelarnym: zmywają resztki makijażu, brudu, potu i różnego rodzaju zarazki. Dlaczego to ważne? Sam żel nie poradzi sobie z usunięciem wszystkiego, co nagromadziło się na twojej skórze w ciągu dnia.

Nie zapomnij o demakijażu oczu. Tutaj w zależności od tego, co lubisz możesz postawić na mleczka lub płyny dwufazowe. Charakteryzują się delikatnością przy jednoczesnej skuteczności. Rozpuszczają makijaż, dzięki czemu nie musisz bez opamiętania trzeć powiek i niszczyć wrażliwej skóry wokół oczu.

Pielęgnacje zakończ wklepując krem do twarzy i pod oczy.

Znajdź ulubieńca

Nie myśl, że twoja skóra jest tak dziwna, a problem tak złożony, że na pewno nie znajdziesz odpowiednich kosmetyków i każdą partię twarzy będziesz musiała smarować innym specyfikiem - to prawie niemożliwe. Ilość dostępnych produktów jest naprawdę zawrotna, a większość z nich jest wielozadaniowa, co to znaczy? Działa na kilka problemów jednocześnie, np. jeśli masz cerę mieszaną i problem z niedoskonałościami, powinnaś postawić na krem stworzony specjalnie na tę okoliczność - nawilża tam, gdzie jest sucho, matuje tam, gdzie się błyszczy, a dodatkowo walczy z grudkami i rozszerzonymi porami. Sytuacja wygląda podobnie, kiedy twoja cera jest sucha i pozbawiona blasku - istnieje szereg preparatów nawilżających i dodających blasku jednocześnie. Dzięki nim nie tylko zapomnisz o przesuszeniu, lecz także będziesz wyglądać promiennie i zdrowo. Przykłady można mnożyć.

Najczęściej kosmetyki do pielęgnacji występują w całych seriach, dzięki czemu nie musisz każdego szukać i wybierać oddzielnie. Kupujesz całą linię i problem z głowy. Dodatkową zaletą jest to, że w takiej sytuacji produkty wzajemnie się uzupełniają i działają skuteczniej.

Bez problemu znajdziesz ulubioną konsystencję, pojemność, opakowanie i zapach, a jeśli jesteś alergiczką to również nie masz się czym martwić - producenci pomyśleli o wszystkim.

Wiesz, że to wszystko jest naprawdę ważne, więc nie wymyślaj wymówek, dbaj o siebie i ciesz się życiem.  

Materiał partnera zewnętrznego

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz