• Bądź blisko najswieższych informacji

Ile kosztuje podróż na Seszele?

Ile kosztuje podróż na Seszele?

Seszele to państwo leżące na Oceanie Indyjskim. Składa się ze 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego, z czego tylko 33 są zamieszkane. Z racji ciepłego klimatu, oceanu idealnego do kąpieli oraz bajecznie pięknych plaż Seszele nazywane są często rajem na ziemi. Są też niezwykle popularnym kierunkiem turystycznym. Wycieczka na Seszele często wybierana jest przez nowożeńców jako podróż poślubna, z pewnością wypoczną tam też rodziny z dziećmi i każdy, kto po prostu kocha egzotyczne podróże.

 

Ile kosztuje wyjazd na Seszele?

 

– „Niestety, wycieczka na Seszele nie jest tanią sprawą. Największe koszty związane są z biletami lotniczymi, rzecz jasna zależy to od punktu, z którego startujemy. Lecąc z Polski musimy liczyć się z wydatkiem około 4000 zł za bilet w dwie strony. Nawet w przypadku promocji trudno liczyć na cenę niższą niż 3500 zł.” – mówi ekspert zajmujący się tym regionem w serwisie http://phontour.pl/a/cukv,praktyczny-poradnik-co-warto-wiedziec-przed-wyjazdem-na-seszele.

 

Czy oznacza to, że Seszele to propozycja tylko dla tych, którzy na wycieczkę marzeń mogą wydać majątek? Wiele zależy od tego, w jaki sposób podejdziemy do zorganizowania wyjazdu oraz jakiego standardu oczekujemy i jakiego typu dodatkowych atrakcji. Tak jak w przypadku innych egzotycznych kierunków zdecydowanie najdroższa będzie wycieczka z biurem podróży. Szczególnie, jeśli planujemy pobyt w luksusowym hotelu – na Seszelach nie brakuje tego typu obiektów. Dwutygodniowy pobyt w hotelach z trzema i czterema gwiazdkami będzie nas kosztował co najmniej 10 tysięcy złotych, nie licząc kosztów wyżywienia oraz wycieczek fakultatywnych, więc w praktyce wydamy co najmniej 15 tysięcy złotych. Kwota ta wzrośnie znacząco, jeśli marzymy o pobycie w hotelach ze standardem pięciogwiazdkowym. Wówczas za dziesięć dni na Seszelach zapłacimy około 13 tysięcy złotych – do kwoty tej należy doliczyć wyżywienie oraz dodatkowe atrakcje i wycieczki.

 

Jak zorganizować tańszy wyjazd na Seszele?

 

Jeśli dysponujemy mniejszym budżetem nie oznacza to, że musimy zrezygnować z wycieczki na Seszele. Trzeba ją jednak zorganizować samodzielnie – unikając pośrednictwa biur podróży możemy sporo zaoszczędzić. Jeśli chodzi o bilety lotnicze, tutaj będzie najtrudniej – niekiedy warto szukać lotów z mniejszych lotnisk – dzięki tanim liniom lotniczym możemy polecieć np. z Berlina, uzyskując zdecydowanie niższą cenę. Jednak nie zawsze jest to możliwe.

 

Kolejny punkt to noclegi. Warto szukać ich z dużym wyprzedzeniem, wtedy możemy liczyć na ciekawe promocje. Rezerwacje internetowe są tu bardzo popularne, także w niewielkich pensjonatach. Ponieważ sezon trwa tu cały rok raczej nie możemy liczyć na to, że w konkretnym terminie będzie taniej. Ile kosztuje nocleg na Seszelach? W wariancie niskobudżetowym musimy założyć koszt około 40 euro za dobę w pokoju dwuosobowym. Oczywiście jeśli wybieramy się z paczką znajomych i szukamy większych apartamentów, cena za osobę będzie odpowiednio niższa.

 

W kwestii jedzenia wiele zależy od naszych oczekiwań – najtańsze są oczywiście lokalne knajpki, a także przynajmniej częściowe wyżywienie samodzielne – bez trudu znajdziemy tu supermarkety, gdzie zaopatrzymy się we wszystkie potrzebne produkty spożywcze.

 

Ostatnią kategorią są atrakcje. Seszele można zwiedzać na własną rękę korzystając z transportu publicznego – to opcja zdecydowanie tańsza niż wynajęcie samochodu, a przy tym pozwala na poznanie lokalnego kolorytu. Zupełnie bezpłatną rozrywką jest plażowanie oraz kąpiele w oceanie. Warto zabrać ze sobą sprzęt do snorkelingu, by nie płacić za jego wypożyczenie na miejscu – pozwoli obejrzeć bajecznie piękne rafy koralowe.

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz