• Bądź blisko najswieższych informacji

Jak wygląda zabieg powiększania ust

Jak wygląda zabieg powiększania ust

Powiększanie ust to dla wielu osób coś zupełnie normalnego, dlatego liczba pacjentów decydujących się na taki zabieg z użyciem kwasu hialuronowego systematycznie rośnie. Wciąż jednak jest mnóstwo przeciwników tego typu zabiegów, które według nich są nam po prostu zbędne. Warto się w związku z tym zastanowić, która ze stron ma rację i czy zabieg powiększania ust jest w pełni bezpieczny.

Choć większości z nas wydaje się, że kwas hialuronowy jest sztuczną substancją wykorzystywaną do powiększania ust, zdecydowanie mija się to z prawdą. Okazuje się bowiem, iż jest to w pełni naturalna substancja, która występuje we wszystkich organizmach żywych. Jej zadaniem jest między innymi wiązanie wody w skórze właściwej, a tej wraz ze starzeniem się naszego organizmu jest coraz mniej. Skóra nie jest już w stanie wiązać wody, przez co znacząco ograniczona zostaje jej jędrność i w rezultacie zauważamy na twarzy pierwsze zmarszczki. Aby zatrzymać ten proces z kwasu hialuronowego tworzone są żele używane do powiększania ust, piersi czy też wypełniania wspomnianych już zmarszczek.

Co bardzo interesujące kwas hialuronowy służy nie tylko do powiększania ust. Z jego pomocą możemy je bowiem również nawilżyć i doskonale odżywić, dzięki czemu stają się ładniejsze oraz zdrowsze.
Nie ma jednak wątpliwości, że osoby zgłaszające się na taki zabieg oczekują zwykle korekty którejś z warg i nadania im pięknego, symetrycznego wyglądu. Warto przy tym pamiętać, że rezultat powiększenia ust wcale nie musi być nienaturalny czy wręcz wulgarny. Wystarczy tylko wybrać dobrego specjalistę, który zastosuje właściwą ilość kwasu hialuronowego aby wyglądać lepiej, ale wciąż naturalnie.

Jak wygląda zabieg?

Zanim lekarz przystąpi do wykonania zabiegu powiększania ust musi przeprowadzić wywiad z pacjentem, podczas którego zdobędzie wszystkie niezbędne informacje na temat jego zdrowia. Następnie podaje się znieczulenie miejscowe i przewodowe, a w niektórych gabinetach również miejscowo adrenalinę, gdyż zmniejsza ona krwawienie. Sam zabieg może zająć od 15 minut do pół godziny, a zależy to głównie od metody jego wykonania i ilości preparatu jaka zostanie zastosowana. Jest on wstrzykiwany przy pomocy cienkiej igły albo kaniuli w skórę właściwą. Niestety, choć stosuje się znieczulenie, zabieg ten w wielu przypadkach okazuje się być bolesny. Dużo zależy od progu bólu danego pacjenta, ale należy pamiętać, iż usta są niezwykle czułą na bodźce zewnętrzne częścią naszego ciała. Na zabieg najlepiej jest się umówić przed weekendem, gdyż tuż po nim możemy się spodziewać niewielkiej opuchlizny bądź siniaków.

Warto wiedzieć, że efekt poddania się zabiegowi powiększania ust jest widoczny niemal natychmiast po jego wykonaniu. Niestety nie są to jednak permanentne rezultaty, w związku z czym chcąc je utrzymać trzeba się poddawać zabiegowi regularnie. A jak długo utrzymuje się efekt poprawionych ust? Zwykle jest to około 6 miesięcy, a więc dość długo.

Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, w wielu przypadkach występuje zaczerwienienie oraz delikatnie opuchnięcie miejsc, gdzie zaaplikowano preparat. Nie są to jednak dolegliwości, które wykluczają normalne funkcjonowanie pacjenta. Osoby zgłaszające się na zabieg są jednak zawsze informowane o możliwości powstania znacznego obrzęku po wypełnieniu ust. Co ciekawe, niektórzy pacjenci doświadczają opuchlizny wyłącznie po pierwszym zabiegu.

 

Zabieg powiększania ust

 

Komplikacje zdrowotne przy powiększaniu ust

Choć w większości przypadków jedyną konsekwencją poddania się zabiegowi powiększania ust jest opuchlizna i zaczerwienienie, istnieje również ryzyko wystąpienia poważniejszych powikłań. Musimy wziąć pod uwagę fakt, iż jest to jednak ingerencja w ciało ludzkie, a zatem istnieje ryzyko pojawienia się zakażenia, reakcji alergicznej na określony preparat czy wystąpienia wylewu podskórnego.

Oczywiście istnieją również przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu powiększania ust. Jest to między innymi ciąża oraz okres karmienia dziecka piersią, ale także wszelkiego typu problemy skórne, jak opryszczka czy trądzik. Zabiegowi nie powinny się także poddawać osoby z nadwrażliwością na kwas hialuronowy, ze skłonnością do tworzenia się blizn przerostowych czy cierpiące na choroby układu immunologicznego.

Cena nie jest najważniejsza!

Wiek nie jest przeszkodą w poddaniu się zabiegowi powiększania ust, dlatego chętnie korzystają z niego panie, które wraz z upływem czasu czują się mniej atrakcyjne. Już w średnim wieku można zauważyć to, iż czerwień ust systematycznie blednie, a wargi stają się znacznie węższe. Kobiety w związku z tym chcą odzyskać piękne, pełne i zmysłowe usta, które przyciągają wzrok zarówno mężczyzn jak i innych kobiet.

Decydując się na każdego typu zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, musimy kierować się nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale przede wszystkim kwalifikacjami lekarza, do którego się zgłaszamy. Osoby, które borykają się z różnego typu problemami skórnymi, ale chciałyby skorzystać z możliwości powiększenia ust, powinny udać się do lekarzy dermatologów, którzy przede wszystkim postarają się wyleczyć takie dolegliwości. Warto także już na samym początku dowiedzieć się z jakich preparatów korz
ysta dany lekarz, gdyż przede wszystkim powinny one posiadać specjalny certyfikat pozwalający na korzystanie z nich na terenie Unii Europejskiej.

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz