• Bądź blisko najswieższych informacji

Co mówią o nas oczy?

Co mówią o nas oczy?

Jedną ze zdobyczy kultury chińskiej jest sztuka czytania bezpośrednio z rysów twarzy. Zwraca ona na siebie uwagę już choćby dlatego, że potrafi naprawdę wiele powiedzieć o człowieku. Na pierwszy plan wysuwają się w tym kontekście oczy, o których już od dawna mówi się, że są zwierciadłem duszy. 

Małe oczy  Małe oczy interpretowane są jako oznaka życzliwości, należy jednak liczyć się również z tym, że ich właściciel będzie przywiązywał wagę do szczegółów i wnikliwie analizował świat, który go otacza. Jest to również znakomity przyjaciel osoby ze skłonnością do zachowywania się spontanicznie. 

Oczy lekko wypukłe  Płytko osadzone, a do tego lekko wyłupiaste oczy to oznaka osoby o zdecydowanym charakterze. Ich właściciel znakomicie zdaje sobie sprawę z tego, kogo lubi, a kto jest mu obojętny i nie kryje się z tym, co często sprawia, że jest postrzegany jako osoba nietowarzyska. Jeśli jednak znajdzie bratnią duszę, pokaże swoje oddanie i spontaniczność. Oczy bardzo wyłupiaste sugerują pewność siebie i gotowość do natychmiastowego nawiązywania kontaktów, choć potencjał ten najczęściej wykorzystywany jest w pełni dopiero po 35 roku życia. 

Oczy głęboko osadzone  Osoba o oczach osadzonych głęboko najlepiej czuje się wówczas, gdy swoje myśli może zatrzymać tylko dl siebie. Przyjemność sprawia jej też pomaganie innym nawet, jeśli dla niej samej oznacza to przede wszystkim pewne niedogodności. Nie jest to też osoba, która rozdrabniałaby się nad szczegółami. Jako typ introwertyka, często nie jest zauważana w tym momencie, w którym sama oczekuje wsparcia, sprawia bowiem wrażenie zawsze uśmiechniętej i szczęśliwej. To znakomity członek zespołu zaangażowany w powodzenie projektu, nad którym pracuje jego grupa. Niestety, często jest to wykorzystywane przez innych i w efekcie ciężka praca niejednokrotnie nie jest doceniana przez przełożonych. 

Duże oczy pełne blasku  Duże oczy nie zawsze wyglądają tak samo, jeśli więc towarzyszą im również grube brwi i śniada cera, możemy spodziewać się osoby agresywnej, która ma szansę na zrobienie kariery. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się wówczas, gdy dużym oczom towarzyszą delikatne rysy twarzy. W takim przypadku możemy liczyć na osobę otwartą, szczerą i chętną do pomocy. 

Zaspane oczy  Osoba z takimi oczyma sprawia wrażenie zaspanej nawet wtedy, gdy jest wypoczęta. Trudno się temu dziwić, mamy bowiem do czynienia z oczyma nie tylko małymi, ale i nieustannie przymkniętymi. Osoby posiadające tego rodzaju oczy lubią kalkulować i analizować nawet drobne szczegóły, co jest szczególnie widoczne w momencie, w którym w grę wchodzą pieniądze. Zawsze też mają oszczędności. 

Oczy trójkątne  Osoby z trójkątnymi oczami potrafią nas zaskoczyć i nie zawsze jest to zaskoczenie przyjemne. Choć sprawiają wrażenie otwartych i miłych, potrafią być zazdrosne zarówno o osoby znajdujące się w ich otoczeniu, jak i o ich majątek. Często też korzystają z okazji, aby do swoich celów wykorzystać kogoś innego, w tym nawet przyjaciół. Co gorsza, jeśli nie udaje im się zrealizować swojego planu, bywają skłonne do mszczeni się za to na swoim otoczeniu.

rodzaje oczuOczy, w których widać dolną część białka  Osoby, w których oczach białko jest widoczne nie tylko po lewej i prawej stronie źrenicy, ale i poniżej niej, często znane są z tego, że są pełne pomysłów i zapału. Niestety, poświęcanie całej energii na to, aby wcielać w życie kolejne pomysły, często stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, w tym zwłaszcza dla serca.

Czerwone oczy  Czerwone żyłki, które pojawiają się na białku oka mogą sugerować niełatwy charakter. Chińczycy mówili, że takie osoby mają dużo ognia w sercu, aby więc go ugasić bez strat dla otoczenia, powinny pić więcej wody i herbaty niż inni ludzie. Co ważne, ludzie z czerwonymi oczyma mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla otoczenia, ale i dla siebie, zdarza im się bowiem wchodzić w konflikt tak z prawem, jak i ze zwierzchnikami.

Oczy z widoczną pełną dolną powieką  Pełna dolna powieka może być dobrym znakiem, osoby, które mają takie oczy nie muszą bowiem obawiać się o jakość relacji ze swoimi dziećmi. Chińczycy byli tez przekonani, że kobiety mające tę cechę urodzą więcej synów niż córek.

Wysokie brwi  Duża odległość oczu od brwi może sugerować, że mamy do czynienia z osobą, która w przyszłości stworzy szczęśliwy dom. Brwi takie oznaczają też sukces zawodowy, zwłaszcza w sferach związanych z finansami i biznesem.

Oczy z wklęsłym zewnętrznym kącikiem  Wklęsły zewnętrzny kącik oczu może być ważny w szczególności u panów. Jeśli zmieści się tam nawet mały palec u ręki, nie powinnyśmy się zastanawiać – nie jest to najlepszy kandydat na męża. W najlepszym przypadku Chińczycy prognozowali takiemu związkowi skłonność do częstych kłótni, przestrzegali jednak również przed rozwodem, chorobą, a nawet – przedwczesną śmiercią małżonka. Mężczyźni o takich oczach powinni więc żenić się późno.

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz