• Bądź blisko najswieższych informacji

Jaki kształt okularów wybrać do kształtu mojej twarzy?

Jaki kształt okularów wybrać do kształtu mojej twarzy?

Dobrze dopasowane okulary to takie, które pozwalają Ci widzieć wyraźnie i czuć się świetnie. Jak możesz osiągnąć te dwa warunki? Po pierwsze, wybierz oprawki, które odzwierciedlają Twoją osobowość i pasują do Twojej twarzy. Po drugie, wybierz swój ulubiony kolor. Wybór koloru nie będzie zbyt trudny. Problem może pojawić się, gdy trzeba będzie wybrać kształt okularów.

Istnieje wiele ważnych zasad, którymi należy się kierować przy wyborze odpowiednich okularów. Najważniejszą z nich jest zasada kontrastu. Pierwsza z nich podkreśla konieczność kontrastowania oprawki z kształtem twarzy. Druga dotyczy wielkości. Duże okulary ukryją małą twarz, natomiast małe pokażą mankamenty dużej twarzy.

Twarz owalna

Ta twarz ma nieco węższy podbródek niż czoło. Twarz ta jest uniwersalnie kompatybilna z prawie każdą oprawką. Unikaj kupowania okularów, które są zbyt szerokie. Będą one wystawać poza największą część twarzy. Najpopularniejsze kształty to kwadratowe i prostokątne. Kontrastujące ze strukturą twarzy podkreślą jej kształt, a okrągłe lub "kocie oko" nadadzą jej większej wyrazistości.

Twarz okrągła

Jest to twarz z zaokrąglonym podbródkiem, uwydatnionymi policzkami i okrągłą twarzą. Jej szerokość i długość są również porównywalne. Najlepsze są oprawki, które optycznie wydłużają lub wyszczuplają twarz okrągłą. Dlatego dobrze sprawdzą się okulary o kanciastym kształcie i delikatnie wąskich oprawkach. Najlepszym wyborem są oprawki, które łagodzą okrągłe rysy. Oprawki typu kocie oczy - optycznie wyszczuplają policzki. Niewidoczny dół nie będzie podkreślał krągłości w dolnej połowie twarzy.

Sprawdź również: Okulary Ray ban Kraków

mężczyzna w okularach

Twarz kwadratowa

Do tej grupy należą następujące kształty: prostokątne, sześciokątne i trapezowe. Twarz kwadratowa wymaga zaokrąglenia i wyszczuplenia ostrych rysów. Twarz prostokątna powinna być optycznie krótsza i prostsza. Twarz trapezowa będzie miała idealne proporcje, jeśli podbródek będzie węższy, a policzki szersze. Oprawki te są najlepsze dla twarzy kwadratowych i prostokątnych: owalnych, pilotek i "kocich oczu". Wysmuklą i zaokrąglą ostre rysy twarzy, lekko zaokrąglając ją u dołu. W przypadku twarzy prostokątnych górna część oprawki nad linią brwi optycznie wydłuży linię szczęki. W przypadku twarzy kwadratowych, górna część poniżej linii brwi optycznie skróci długą twarz. W przypadku twarzy trapezowych unikaj wąskich oprawek. Podkreślą one podbródek, policzki i sprawią, że będą wydawały się szersze.

Twarz trójkątna

Szersza przy skroni i węższa przy podbródku. Twarze trójkątne wymagają oprawek, które przywrócą im proporcje. Najlepszym wyborem są okulary z cienkimi oprawkami.

Wybór idealnych oprawek

Wybór odpowiednich okularów może mieć ogromny wpływ na to, jak atrakcyjnie wyglądamy i jak komfortowo czują się nasze oczy. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie okularów i ułatwimy Ci wybór odpowiedniej pary okularów. Mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru przy wyborze idealnej pary okularów. Wszyscy wiemy, że wybór odpowiednich oprawek sprawi, że poczujesz się szczęśliwszy i bardziej pewny siebie. Na ostateczny efekt wpływa kształt, rozmiar i kolor oprawek. Pamiętaj, że najważniejszymi zasadami są wygoda i piękno

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz