• Bądź blisko najswieższych informacji

Torby podróżne – którą kupić?

Torby podróżne – którą kupić?

W obecnym świecie, gdy mnóstwo osób podróżuje w różne regiony, wybór odpowiedniej walizki stał się ważniejszy niż kiedykolwiek. Fan stylu vintage zapewne zdecyduje się na walizkę stylizowaną na lata 50’ czy 60’ – czyli taką, z jaką wciąż kojarzymy torby podróżne (brązowe, zamykane, pełne ponalepianych naklejek – pamiątek z różnych, odwiedzanych miejsc).

Każdy inny jednak zdecyduje się raczej na wygodną, współczesną torbę na kółkach. Powinna być tak pojemna, by swobodnie móc do niej zapakować najpotrzebniejsze rzeczy. Nie może jednak sama w sobie być zbyt ciężka, ani zbyt duża – zwłaszcza jeśli ktoś podróżuje głównie samolotem. Torba podróżna to wydatek na lata, jako że powinna tyle wytrzymać. Dlatego też trzeba wybierać ją uważnie. Na co zwracać uwagę?

Torby podróżne na kółkach

Odeszła już w niepamięć era walizek, które trzeba było trzymać w ręce, przy tym również dosyć się męcząc, ponieważ wraz z zawartością nie należały do lekkich. Obecnie rozpowszechnione są torby podróżne na kółkach, przy czym można kupić zarówno torbę na dwóch kółkach, jak i na czterech – w zależności od tego, jak komu jest najwygodniej. Taka torba jest bardzo poręczna i wygodna – nawet jeśli sporo się do niej wpakuje, trzeba ją ciągnąć, a nie dźwigać. W sklepach dostępne są różne modele takich toreb, o różnych wielkościach i kolorach. Łatwo znaleźć coś dla siebie, przy czym trzeba zwracać uwagę także na inne szczegóły - również własny gust.

Torba może mieć różne kolory, ale lepiej wybierać te ciemne, by zbyt łatwo się nie brudziła. Najlepszy kolor to czerń, brąz czy ciemna zieleń - takie torby służą świetnie tak w prywatnych, jak i bardziej służbowych okazjach. Obecnie jednak można kupić pokrowiec na torbę podróżną, który zapobiega jej niszczeniu. Może on być nawet kolorowy - zawsze można go ściągnąć, więc w każdej sytuacji można go wymienić na inny. Nawet jeśli się ubrudzi, brud łatwo zmyć, a do tego pokrowiec jest dosyć wytrzymały i odporny.

torby podróżne na kółkach

Walizka na wszystkie okazje

Coraz mniej osób decyduje się na podróże autobusowe – z pewnością łatwo jest w ten sposób przejechać niedługie odległości, jednak obecnie wielu ludzi musi pokonać w dosyć szybkim czasie większe dystanse. Dlatego też coraz popularniejszy staje się samolot oraz pociąg. Szybkie przemieszczanie się wymaga posiadania dobrej walizki, na tyle zwrotnej, żeby łatwo było ją ciągnąć. Najlepszy jest więc model na czterech kółkach, jako że można go przemieszczać w dowolnym kierunku. Jest zwrotny i pozwala łatwo oraz szybko pokonać dystanse na dworcach, nawet lawirując wśród przechodzących ludzi. Jeśli zaś chodzi o walizkę do samolotu, ona rządzi się swoimi prawami – zgodnymi z wymogami danej firmy lotniczej. Taka walizka podróżna musi być mniejsza, posiadać odpowiednie rozmiary. Przy tym jednak jej pojemność musi pozwolić na włożenie do niej wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy – i mowa tu zarówno o walizce podręcznej, jak i tej która leci w luku bagażowym.

Jaka jest idealna torba podróżna? Na kółkach (czterech, by była lepiej zwrotna), ze stopką lub dwoma, dzięki którym można zastopować torbę, z solidnym uchwytem, który pozwala ją wygodnie prowadzić, jak też z solidnie wykonanymi kółkami. Idealne kółko jest wykonane z kauczuku i osadzone na łożysku. Musi być średniej wielkości, obracać się bez problemu i być wymienne, by w razie czego wymieniać tylko kółko, a nie całą torbę. Być może takie produkty to większy wydatek, jednak warto, bo taka torba podróżna posłuży przez wiele lat!

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz