• Bądź blisko najswieższych informacji

Niedrogi laptop do pracy o biznesowym rodowodzie

Niedrogi laptop do pracy o biznesowym rodowodzie

Czy da się kupię laptop biznesowy w cenie mocno poniżej 2000 złotych? Wydaje się, że nie, ale jeśli komuś zależy przede wszystkim na wyglądzie, to nie powinien mieć problemu ze znalezieniem taniej alternatywy z kilkoma możliwościami rozbudowy. Poznajmy najciekawsze propozycje.

Laptop biznesowy powinien charakteryzować się kilkoma cechami szczególnymi. Po pierwsze podwyższony prestiż w stosunku do „zwykłych” odpowiedników. Użytkownik powinien czuć się w pewnym sensie wyjątkowo, choć to kwestia nie tylko wyglądu. To również podwyższona odporność na zużycie, łatwiejsze utrzymanie w czystości i inne aspekty charakterystyczne dla urządzeń biznesowych. To także wyższa wydajność, choć w przypadku naszego przedziału cenowego dużo poniżej 2000 złotych, może być z tym problem.

Problemem będzie przede wszystkim podstawowy procesor, który w większości przypadków nie będzie grzeszył wysoką wydajnością i energooszczędnością. Mimo to w zupełności wystarczy do podstawowych zadań, pracy oraz nauki. O graniu w gry nie wspominamy, gdyż laptop biznesowy pozbawiony jest wydajnej karty dedykowane, a w większości przypadków korzysta ze zintegrowanego układu, który jest mało wydajny, ale bardzo energooszczędny i w zupełności wystarczy do zastosowań biznesowych. A na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Lenovo ThinkPad E555 to jedna z ciekawszych propozycji. Urządzenie wyposażono w dwurdzeniowy procesor AMD A6-7000 o taktowaniu na poziomie 3 GHz. Wspomaga go 4 GB pamięci RAM DDR3 z możliwością rozszerzenia do 16 GB, a więc jest to spora zaleta dla tych, którzy zamierzają korzystać z laptopa przez dłuższy czas. Na dane użytkownika przygotowano dysk HDD o pojemności 500 GB. W tym przypadku również możemy pokusić się o wymianę na szybki dysk SSD, zaś HDD zapakować w zewnętrzną obudowę i korzystać z niego jako magazynu na dane i multimedia.

Zintegrowana karta graficzna AMD Radeo R4 wspomagana jest przez dedykowany układ AMD Radeon R5 M240, który uruchamia się w miarę potrzeby. Ekran o przekątnej 15,6 cala ma matową powłokę i rozdzielczość 1366 x 768 pikseli. Producent wyposażył laptop z w trzy porty USB – jeden w standardzie 2.0 oraz dwa szybkie 3.0. Całość zapakowano w tradycyjną dla serii ThinkPad czarną obudowę o stonowanej i eleganckiej stylistyce.

Kolejną propozycją w bardzo rozsądnej cenie jest model Lenovo Ideapad 110. Urządzenie wyposażono w procesor Intel Pentium N3710 o taktowaniu rdzenia na poziomie 2,56 GHz wspomagany przez 4 GB pamięci RAM DDR3. Oczywiście za generowanie obrazu odpowiada podstawowa zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 405. Ekran LED o przekątnej 15,6 cala ma błyszczącą powłokę i rozdzielczość 1366 x 768 pikseli.

Użytkownik ma do dyspozycji dysk twardy HDD o pojemności 500 GB, dwa porty USB (w tym jeden w standardzie 3.0), jeden port HDMI, czytnik kart pamięci oraz wyjście słuchawkowe. Wszystko zapakowane jest w tradycyjną obudowę w czarnym kolorze i waży około 2,2 kilograma wraz z baterią. Być może nie jest to typowo biznesowa propozycja, ale w tym przedziale cenowym oferuje bardzo elegancką stylistykę.

Dość trudno kupić laptop biznesowy w rozsądnej cenie. Jeśli tylko zrezygnujemy z biznesowego wyglądu i obudowy, możemy trafić na ciekawe modele z wyższą wydajnością. 

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz