• Bądź blisko najswieższych informacji

Dlaczego warto korzystać z internetowych kantorów?

Dlaczego warto korzystać z internetowych kantorów?

Kantory internetowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Ich głównymi klientami są przedsiębiorcy, osoby posiadające kredyty lub zarabiające w obcych walutach. Coraz częściej z możliwości wymiany walut online korzystają też indywidualni klienci wymieniający pieniądze okazjonalnie. Skąd wciąż rosnąca popularność kantorów internetowych? Dla kogo przede wszystkim są dedykowane i jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie z nich?

Jak działają kantory internetowe? 

Działanie kantorów internetowych jest bardzo proste i można je opisać w zaledwie czterech krokach. Pierwszym z nich jest rejestracja w wybranym serwisie np. kantorze online Fritz Exchane, podanie danych firmy i zarejestrowanie co najmniej dwóch kont bankowych – złotówkowego i walutowego. Następnie dokonujemy przelewu z bankowego konta na wirtualne konto w serwisie, wybieramy sprzedaż lub kupno, kwotę oraz walutę. Wymieniona kwota zostanie przekazana na nasze konto w serwisie w przeciągu kilku minut. Kantor internetowy Fritz Exchange, który istnieje na rynku już od 5 lat, większość transakcji (90%) realizuje w przeciągu 15 minut. Dzieje się tak dlatego, że właścicielem marki jest Fritz Group – firma innowacyjna, obsługiwana automatycznie. Ostatnim krokiem jest przekazanie wymienionej waluty na konto bankowe. Wszystko szybko, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu czy biura. 

Dlaczego to się opłaca? 

Analitycy zwracają uwagę na duże różnice w kursach walut między kantorami internetowymi, stacjonarnymi i bankami. Skąd biorą się takie różnice i jak je wykorzystać? 

Rożnica w cenach kupna i sprzedaży walut wynikają z różnic spreadu, czyli rozbieżności między ceną kupna i sprzedaży walut. Okazuje się, że w punktach stacjonarnych jest ona o wiele wyższa niż na przykład w internetowym kantorze Fritz Exchange, gdzie spready są niższe nawet o kilkadziesiąt groszy w porównaniu do ofert banków czy tradycyjnych kantorów. Przy dużych transakcjach i inwestycjach realizowanych przez duże firmy można zaoszczędzić nawet do kilku tysięcy złotych! To samo tyczy się rat kredytów czy wymiany wynagrodzeń w obcej walucie. 

Inne zalety kantorów internetowych 

Oszczędność dużej ilości pieniędzy to nie jedyna zaleta korzystania z wymian online. Warto wspomnieć również o tym, że kupno i sprzedaż walut w Internecie jest bezpieczne, bowiem każde połączenie jest szyfrowane, a każda transakcja rejestrowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. W łatwy sposób możemy więc uniknąć napadu rabunkowego, czy oszustwa w przypadku przeliczania większych sum. Ponadto kantory internetowe działają nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, także w okresach świątecznych, więc wymiany można dokonać z każdego miejsca, w którym ma się dostęp do Internetu i o każdej porze, kiedy tego potrzebujesz. Dodatkowo większość takich serwisów np. kantor Fritz Exchange, który jest liderem na rynku wymiany walut online, posiada specjalnie dedykowaną ofertę dla firm oraz możliwości negocjowania cen kursów w przypadku regularnych lub dużych wymian. Dodatkowo obsługa w takiej instytucji przebiega ekspresowo nie tylko ze względu na automatyczną obsługę transakcji, ale także dzięki zatrudnionym w Fritz Exchange trzem grupom ekspertów: dealerom walutowym, specjalistom z Biura Obsługi Klienta i doradcom ds. rynków finansowych. Dzięki nim każda transakcja będzie szybka, przyjemna i przede wszystkim bardzo korzystna dla Ciebie bądź Twojej firmy! 

Materiał partnera zewnętrznego

Udostępnij:

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Oferty pracy w Krakowie:

Zobacz